Case study

POWRÓT

Sklep Polar Sport (eCommerce)

Sklep Polar Sport powstał w 1992 r. i od tego czasu zdobył uznanie klientów jako jeden z największych sklepów outdorowych w Polsce. Klienci sklepu to ludzie zainteresowani:

  • turystyką,
  • wspinaczką,
  • nartami,
  • rowerami.

Polar Sport prowadzi również sprzedaż stacjonarną w swoich sklepach w Krakowie oraz w Zakopanem

Założenia

Celem naszego działania było zaprojektowanie nowego sklepu, który w stosunku to swojego poprzednika miał być rozbudowany o szereg funkcjonalności, ponieważ wraz ze wzrostem popularności i zbudowaniem znaczącej pozycji w branży sklepów górskich, istniejący wcześniej system eCommerce nie spełniał rosnących oczekiwań użytkowników. Nowy sklep miał umożliwić użytkownikom płatności online oraz zakupy w systemie ratalnym. Optymalizować procesy przepływu danych poprzez integracje z systemami kasowymi . Dodatkowo produkty w sklepie miały być zintegrowane z porównywarkami cen (Ceneo, Nokaut)

Działania

Początek naszych działań stanowiło zaprojektowanie nowej szaty graficznej dla sklepu w konwencji lato – zima – czyli zmieniającego się layoutu w zależności od pory roku. Stworzyliśmy także dedykowane rozwiązanie ułatwiające naszemu klientowi zarządzanie rozrastająca się bazą produktów. Zgodnie z planem zintegrowaliśmy sklep z systemami kasowymi oraz z porównywarkami cen. Kolejnym działaniem była integracja z systemem ratalnym Żagiel.

Efekty

W wyniku naszych prac powstał nowy sklep w przyjaznej i nawiązującej do tematyki działalności szacie graficznej.

Dedykowane rozwiązania, w znaczny sposób poprawiły możliwość zarządzania sklepem po stronie sprzedawcy. Dzięki temu, wzrost popularności sklepu i rosnąca baza produktów w ofercie, nie przeszkadzają w prosty sposób operować sklepem. Klienci poruszają się po sklepie w sposób prosty i intuicyjny. Mają oni możliwość dokonywania płatności za zakupy online oraz mogą także korzystać z systemu ratalnego. Produkty sklepu są widoczne w najważniejszych porównywarkach cenowych.

Podsumowanie

Podjęte przez nasz zespół pracę pozwalają dzisiaj sprzedawcom na zarządzanie jednym z największych sklepów outdorowych w Polsce. Przyjazna szata graficzna oraz łatwość obsługi sprawia również, że ma on swoich oddanych klientów w całym kraju.