Skip to content

Marketing szeptany

Buzz Marketing to jednocześnie jedna z najtrudniejszych i najskuteczniejszych metod marketingowych spośród wszystkich dostępnych w świecie marketingu internetowego. Trud Marketingu Szeptanego polega na nieprzewidywalności kontaktów międzyludzkich, dlatego tak ważne jest doświadczenie w tym zakresie i umiejętność przeprowadzenia kampanii. Świadome działania poparte doświadczeniem i zapleczem w postaci wiedzy z zakresu efektywnych narzędzi Marketingu Szeptanego to klucz do sukcesu. 

Marketing szeptany - buzz marketing

Co możemy dla Ciebie zrobić w ramach usługi Buzz Marketingu?

wysokiej jakości miejsca

Umieścimy wpisy w poczytnych i wysokiej jakości miejscach

Zadbamy o to, aby informacje o Twojej firmie pojawiły się w miejscach, w których znajdują się Twoi potencjalni klienci! Na podstawie informacji zebranych o grupie odbiorczej Twojego produktu lub usługi zainicjujemy dyskusję o marce w tych obszarach sieci, w których wzmianka ta może spotkać się z zainteresowanymi nabywcami!
Sprzedaż dzięki marketingowi w internecie

Zwiększymy sprzedaż w Twojej firmie

Realizując strategię marketingu szeptanego sprawimy, że o Twojej marce na forach, blogach i serwisach branżowych stanie się naprawdę głośno! Z naszym zespołem stworzysz, a także wykorzystasz każdą możliwość, aby opowiedzieć o swojej marce!

Pozytywny wizerunek marki

Zbudujemy w sieci pozytywny wizerunek Twojej firmy

Dołożymy wszelkich starań, aby mówiono o Tobie jak najlepiej! Raz zbudowany pozytywny wizerunek daje efekty na długo!

Konkurencja w działaniach marketingowych

Zwiększymy Twoją konkurencyjność na rynku

Sprawimy, że Twoja firma stanie się bardziej rozpoznawalna niż konkurencji. Czujesz, że konkurencyjna firma wyprzedziła Cię, a teraz spija śmietankę w postaci dominującej części klientów Twojej grupy docelowej? Dzięki podjęciu działań z zakresu Marketingu Szeptanego i świadomemu wykorzystaniu jego mocnych stron odwrócimy tą sytuację.

Chcesz się przekonać co dla Twojego biznesu
może zrobić Marketing Szeptany?

Dlaczego warto współpracować z agencją MTWeb?

Wieloletnie doświadczenie

Od 2005 roku pomagamy firmom tworzyć pozytywny wizerunek w sieci, przeprowadzając tym samym setki kampanii! Ilość przeprowadzonych działań w ciągu tych lat umożliwiła nam odkryć skuteczne taktyki, które teraz możemy wykorzystać w kampanii dla Twojego biznesu!

Kampania w rękach kilku ekspertów

Wierzymy, że w grupie siła – szczególnie w grupie fachowców! Z tego względu o wizerunek i rozgłos Twojej marki zadba grono specjalistów, którzy od lat działają w naszym zespole i przyczynili się do licznych sukcesów naszych klientów!

Jakość w działaniu

Do tej pory marketing szeptany kojarzył Ci się z nachalnymi wpisami, które przypominały bardziej spam niż świadome działania marketingowe? Dzięki naszemu sposobowi prowadzenia kampanii, który opiera się na naturalnej komunikacji w aktywnych wątkach, zmienisz ten pogląd i zaczniesz cieszyć się efektami!

Bez długoterminowych zobowiązań

Chciałbyś rzucić nam wyzwanie i oddać w nasze ręce działania dla Twojego biznesu, ale boisz się długofalowych umów? Mamy świetną wiadomość! Wprowadziliśmy jednomiesięczny okres wypowiedzenia, bo wierzymy, że to osiągnięte efekty marketingu szeptanego przekonają Cię o zostaniu z nami na dłużej!

Kompleksowe działanie

Świadczone przez nas usługi świetnie się uzupełniają, dlatego możemy wzbogacić prowadzone działania o kampanie płatne w systemie Google Ads lub Facebook Ads, a także pozycjonowanie i szeroko pojęty Content Marketing. Wykorzystamy całą swoją wiedzę, doświadczenie i pełen wachlarz usług, abyś Ty i Twój biznes mógł rozwinąć skrzydła.

Kampania buzz marketingu dla Twojej marki w naszych rękach - proces działania

Buzz marketing - proces marketingu szeptanego

⇒ Opracujemy strategie działania – Zdradź nam, jaki cel chciałbyś osiągnąć dzięki marketingowi szeptanemu, a my w oparciu o tą wiedzę stworzymy skuteczną strategię. Chciałbyś zwiększyć świadomość marki, poprawić jej wizerunek, a może pragniesz, aby sprzedaż Twojego produktu lub usługi wzrosła? Wiemy jak to osiągnąć!

⇒ Wybierzemy miejsca docelowe – W dalszym etapie wyodrębnimy te miejsca docelowe, które nie tylko będą wysokiej jakości, ale także będą wpisywać się w obraną strategię i dotrą do osób, które będą skłonne do wykonania pożądanej interakcji. Nasi specjaliści Buzz Marketingu doskonale wiedzą, gdzie znajduje się Twoja grupa odbiorcza i w jaki sposób do niej się zwrócić, aby osiągnąć oczekiwany rezultat.

⇒ Przeprowadzimy kampanie marketingu szeptanego – Zaplanujemy rozmieszczenie wpisów na przestrzeni określonego z góry czasu, a następnie rozpoczniemy proces umieszczania postów w wcześniej wybranych miejscach docelowych.

⇒ Monitorujemy media – Monitoring mediów z wykorzystaniem narzędzi jak np. Brand24 jest opcjonalne, jednak sprawdza się świetnie w przypadku, gdy zależy nam by w szybki sposób znajdować zapytania sprzedażowe i odpowiedzieć na nie, uprzedzając konkurencję. Oprócz monitorowania wybranych fraz, istnieje także możliwość kontrolowania informacji zamieszczanych na temat Twojej marki. Sprawdź, czy w sieci mówią o Tobie dobrze!

⇒ Raportujemy działania – Po zrealizowaniu miesięcznej strategii kampanii buzz marketingu otrzymasz od nas raport, który będzie zawierał wszystkie umieszczone przez nasz zespół wpisy. Dzięki temu, będziesz miał kontrolę nad tym, gdzie i w jaki sposób rozprzestrzeniamy informacje o Twojej marce.

Sprawdź kto nam zaufał i co o nas myślą klienci

Sprawdź kto nam zaufał

Z całym przekonaniem i ogromną przyjemnością polecamy usługi agencji MTWeb, z którą współpracę podjęliśmy kilka lat temu po wnikliwej analizie rynku. Firma odpowiedzialna jest za optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki Google, poprawę pozycji witryny w wyszukiwarce, marketing szeptany oraz tworzenie kampanii Google Ads w bardzo trudnym obszarze specjalistycznych usług medycznych. Każde z powierzonych zadań MTWeb wykonuje ze szczególnym zaangażowaniem, jakością i w ustalonym terminie. Doświadczenie i wiedza całego zespołu umożliwiła wdrożenie rozwiązań dla naszej firmy, które pozwoliły na osiągnięcie założonych celów. Nasza współpraca rozwija się bardzo dynamicznie i już dziś jesteśmy w trakcie przygotowania kolejnego etapu wspólnych działań. Na szczególne słowa uznania zasługuje bardzo kreatywne podejście całego zespołu do nowych wyzwań oraz nieustanna gotowość do wsłuchiwania się w potrzeby klienta i poszukiwania z nim rozwiązań. Współpraca ta wymaga szybkich reakcji, na które zawsze możemy liczyć ze strony agencji MTWeb.
~ Magdalena Soszyńska, OpenMedical
Współpracujemy z agencją MTWeb od 2013 roku i na podstawie jej dotychczasowego przebiegu, możemy polecić ją jako solidnego i profesjonalnego partnera. Współpraca obejmuje między innymi tworzenie, prowadzenie i kontrolowanie kampanii Google Ads na podstawie wyznaczonych celów oraz optymalizację i pozycjonowanie strony internetowej pod kątem wymogów wyszukiwarki Google. Powierzone zadania od początku współpracy są wykonywane rzetelnie, terminowo i zgodnie z naszymi wytycznymi. Rekomendujemy zespół MTWeb osobom, które poszukują firmy o dużym doświadczeniu, skuteczności i elastyczności w stosunku do klienta.
~ Renata Święs, Tukan24
Od 2017 roku agencja MTWeb dba o pozycjonowanie sklepu internetowego, którego jestem właścicielem, oraz o komunikację w mediach społecznościowych. Z całym przekonaniem rekomenduje świadczone przez nią usługi. Na przestrzeni naszej współpracy zespół nieustannie wykazuje się kreatywnością i skutecznymi pomysłami, które umożliwiają mojemu biznesowi zwiększać sprzedaż i budować wizerunek zgodnie z założeniami firmy i najnowszymi trendami. Otwarci także na dodatkowe realizacje wymagające szybkiego działania. Zdecydowanie godni zaufania.
~ Dorota Guglicz, Sklep Afrykański

Chcesz przekonać się, co dla Twojego biznesu
może zrobić Marketing Szeptany?

Czym jest buzz marketing?

Buzz marketing, który występuje także pod nazwą marketing szeptany, cechuje duża skuteczność. Działania z tego obszaru są niezwykle efektywne, jednak nie należą do łatwych w użyciu. Na czym polega trud tego obszaru marketingu online? Łatwo o przekroczenie cienkiej granicy między profesjonalnym działaniem promocyjnym, a spamem.

Marketing szeptany polega na rekomendacji marki, produktu lub usługi osobom, których oferta może zainteresować i skłonić do podjęcia decyzji zakupowej. Wpisy umieszcza się najczęściej na wysokiej jakości i poczytnych forach, a także w obrębie social mediów. Buzz marketing ma za zadanie wywołać dyskusję z potencjalnymi klientami. Posty te powinny opierać się na prezentacji walorów danej firmy lub jej towarów, jednak w naturalny, nienachalny sposób. Zachowując dobre praktyki buzz marketingu efektem powinna swobodna komunikacja, która popchnie internautów do finalizacji zakupu.

Dlaczego warto prowadzić działania z zakresu marketingu szeptanego?

Jak już wspominaliśmy powyżej, buzz marketing może poszczycić się wieloma walorami. Poniżej zebraliśmy najistotniejsze mocne strony i opisaliśmy je pokrótce, aby utwierdzić Cię w przekonaniu, że marketing szeptany to obszar marketingu, który jest wart Twojej uwagi.

Stosunkowo niskie koszta

Buzz Marketing to jedna z najtańszych opcji promocji marki. Zaleta ta czyni Marketing Szeptany bardziej uniwersalnym narzędziem. Ten obszar marketingu sprawdzi się w każdej branży, bez względu na rozmiar biznesu. Oczywiście, działania z tego zakresu można podjąć samemu, aby jeszcze bardziej ograniczyć koszta, jednak pamiętajmy, że skutki raz niepoprawnie przeprowadzonej kampanii mogą pozostać w sieci na długo.

Możliwość pozyskania zwolenników marki

Ten rodzaj marketingu doskonale sprawdza się w celu pozyskania fanów naszego brandu. Warto podjąć ten trud, ponieważ grupa ta przeradza się zwykle w dalszej perspektywie w konwertujących klientów. Umieszczenie wpisu o marce, który zachęci do dyskusji, wzbudzi ciekawość internautów i wesprze proces budowania społeczności. Przygotujemy kampanię Buzz Marketingu, która za pomocą świadomego użycia mocnych stron marki generować będzie nabywców Twojego produktu lub usługi.

Będziesz tam, gdzie Twoi potencjalni klienci

Największą skutecznością w marketingu wyróżnia się personalizacja przekazu, bez względu na wybrany obszar. Kampanie Buzz Marketingu umożliwiają nam dotrzeć za pośrednictwem świadomie wybranych miejsc docelowych do potencjalnych klientów i zachęcić ich do wykonania akcji poprzez użycie odpowiedniej treści. Należy pamiętać, że profesjonalnie przygotowana strategia i naturalne, nienachalne wpisy nie zostaną potraktowane jako działania reklamowe, a są odbierane jako rekomendacja. Mimo upływu czasu nadal ufamy opiniom - nie tylko znajomych, ale także tych zamieszczonych w sieci.

Zbudujesz pozytywny wizerunek Twojej marki

Budowanie wizerunku to złożony i długofalowy proces, jednak uwzględnienie Marketingu Szeptanego jako element składowy, który ma się do tego przyczynić jest doskonałą strategią. Za pośrednictwem Buzz Marketingu stworzymy otoczkę wokół Twojego brandu, która nie tylko będzie wpisywać się w ustalone cele marketingowe, ale także będzie budować pozytywny wizerunek firmy w sieci.

Chcesz przekonać się, co dla Twojego biznesu
może zrobić Marketing Szeptany?

Zwiększysz widoczność witryny w sieci

Działania z zakresu Marketingu Szeptanego w pozytywny sposób oddziałują także na pozycjonowanie stron internetowych i przyczyniają się do awansu w rankingu wyszukiwarki Google. Implementując do strategii Buzz Marketing zwiększysz nie tylko ruch w obrębie Twojej witryny, ale także na poszczególne frazy kluczowe związane z działalnością marki. Należy pamiętać, że ich celem nie jest zapewnienie udziału w TOP10, niemniej jednak pełnią one doskonałe uzupełnienie działań z zakresu SEO.

Dowiesz się więcej o klientach i o rynku, na którym działasz

Obecność w miejscach, w których spotyka się Twoja grupa docelowa i prowadzenie konwersacji z nimi może dostarczyć Tobie wartościowych informacji o oczekiwaniach względem produktu lub usługi, a także o branży z innej perspektywy. Trudno byłoby o taką wiedzę, a z wykorzystaniem Buzz Marketingu to możliwe!

Pierwszy rezultat odczujesz szybciej niż sądzisz!

Ostatnią w zestawieniu głównych korzyści Marketingu Szeptanego, choć nie mniej ważną, którą można byłoby przypisać tej opcji reklamowej są stosunkowo szybkie efekty. Odpowiadając na zapytanie w obrębie for internetowych, które mówi o realnej i aktualnej potrzebie, jesteśmy w stanie odnieść korzyści finansowe w krótkim czasie. Warto też zaznaczyć, że efekty prowadzonych działań są odczuwalne przez długi czas - w końcu to, co trafia do sieci, szybko z niej nie znika. Dlatego tak ważne jest, aby wszelkie podejmowane działania były świadome i w odpowiedni sposób przeprowadzone.

Osiągnij z nami jeszcze więcej dla swojej marki!

Buzz Marketing to nie jedyny obszar marketingu, który jest nam bliski! Jesteśmy kompleksową agencją marketingu internetowego, w zakres której wchodzą usługi takie jak: pozycjonowanie, kampanie w systemie Google Ads i Facebook Ads, prowadzenie profili firmowych w Social Media oraz działania contentowe. Synergia działań sprawi, że Twoja firma rozwinie się w jeszcze krótszym czasie i na większą skalę. Zgłoś się do nas, a my zaproponujemy kierunek działania dla Twojego biznesu, który będzie gwarantem realizacji wybranych celów marketingowych. Z nami Twoja marka nabierze rozgłosu!

Chcesz powierzyć nam prowadzenie Buzz Marketingu?
Napisz do nas!